Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE czas < '1406268811';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT ip,czas,nazwa FROM al.teraz WHERE (ip='54.196.203.41' AND nazwa='sosrodzinie');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["INSERT INTO al.teraz (ip,czas,nazwa) VALUES ('54.196.203.41','1406270611','sosrodzinie');"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]

Wystąpił błąd
["SELECT COUNT(*) FROM al.teraz WHERE nazwa='sosrodzinie';"]
[Can't open file: 'teraz.MYI' (errno: 145)]
SOS RODZINIE Odwiedziło nas:

osób
w tej chwili odwiedza nas:

osób

strony dla chrześcijan

S.O.S RODZINIE

Główna    o S.O.S RODZINIE      wpis do Księgi      Księga        Kontakt  

 

"Raczej umrzeć niż zgrzeszyć" - św. Dominik Savio (1842-1857)

informacje szczegółowe

Dlaczego S.O.S RODZINIE?
Świadomi wartości, jaką niesie w sobie instytucja rodziny, a także widoczne we współczesnym świecie próby jej lekceważenia, Salezjanie z Lądu wyczuwają potrzebę niesienia pomocy w każdej formie. Mimo tych zagrożeń i niebezpieczeństw chcemy zwrócić uwagę na piękno, wartość i doniosłość tej podstawowej komórki społecznej.
W swoim osobistym doświadczeniu zauważamy przykładu bólu rodziny, ale także i radości i szczęście. Zawołanie: S.O.S skierowane jest zarówno do Boga, który umacnia i uświęca rodzinę w sakramencie małżeństwa, jak i do samych rodzin w formie zachęty do pielęgnowania miłości.

Do kogo skierowana?
Ta forma pomocy rodzinie skierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli. W szczególności jednak do Rodziny Salezjańskiej, dla której S.O.S RODZINIE stanowić może bezpośrednią formę odpowiedzi na wezwanie ks. Generała. Do wspólnoty modlitewnej zaproszeni są także wszyscy ludzie młodzi, którzy stają przed decyzją założenia własnej rodziny. Niejednokrotnie doświadczeni bólem rodziny, pragną własną oprzeć na zasadzie miłości, wyrozumiałości i przebaczenia. Poza tym wszystkie wspólnoty chrześcijańskie zaproszone są do współpracy, krzewienia idei S.O.S RODZINIE i tworzenia podobnych inicjatyw.

Propozycja dla ludzi młodych.
W młodzieży Kościół pragnie widzieć nadzieje przyszłości. Widzi ją i cieszy się z tego, że pokładane nadzieje w historii, nie zostały zlekceważone. Młodzi – nadzieja Kościoła, narodów, świata i historii. Właśnie Wy – młodzi ludzie – będziecie decydować o kształcie moralnym przyszłego świata. Kościół pokłada w Was nadziej, nie lęka się nowości, młodości i świeżości waszych idei. Ta nadzieja Kościoła skłania Salezjanów do zachęcania Was byście wzięli odpowiedzialność za kształt przyszłych rodzin. Bądźcie tego świadomi.

Czy są efekty modlitwy S.O.S RODZINIE?
Informacja o S.O.S RODZINIE trafiła do ok. 1000 osób w formie sygnałów ukazujących się na stronie internetowej www.sosrodzinie.alleluja.pl, forum internetowym wspólnot chrześcijańskich, czasopismach katolickich i świeckich, osobistej zachęty osób już zaangażowanych. Modlitwa blisko 100 osób deklarujących swoją modlitwę, przynosi widoczne skutki. Świadczą o tym informacje, które już otrzymaliśmy: radosne wieści o zawartych związkach sakramentalnych przez tych, którzy trwali przez długi czas jedynie w związku cywilnym, przykład powrotu do siebie małżonków , po okresowym życiu w separacji, słowa wdzięczności kierowane od konkretnych osób, jak i od wspólnot chrześcijańskich (wspólnota S.O.S RODZINIE przy UMK w Toruniu, Wspólnota rodzin uzależnionych z Hamburga, Oaza, SWE, Ochotniczki ks. Bosko).


strona główna
Copyright by Rafał Burnicki sdb 2006 A.D.

 

Archiwum:

2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
 


Myśli w temacie... 

Imieniny!!!
idź z życzeniami do:

Jakuba i Krzysztofa


Co ciekawego można przeczytać?

Benedykt XVI o rodzinie

Kryzys ojcostwa

S.O.S RODZINIE

KARTA PRAW RODZINY

Jan Paweł II - Papież rodzin

Ideał kobiety...

Dojrzewanie do ojcostwa

Ideał ojca - szkic wykonany przez św. Jana Bosko

Informacje szczegółowe - czy są efekty modlitwy S.O.S RODZINIE?